Godziyny otwarcia

Pn - Nd 8:00 - 22:00

Adres

Mysłowice

BLOG

Jak wygląda pobyt w ośrodku leczenia uzależnień?

jasny salon, szara kanapa, niebieskie i żółte poduszki, biały stolik, telewizor

Data dodania

12.04.2024

Kategoria

Pobyt w ośrodku leczenia uzależnień to nie powód do strachu. To moment, który powinien być celebrowany jako krok w kierunku lepszej przyszłości. To inwestycja w siebie, w zdrowie i w nowe możliwości. Dlaczego więc miałbyś się obawiać podjęcia tej decyzji?

Spis treści:

  • Ile czeka się na przyjęcie do Ośrodka Prometeusz?
  • Ile trwa pobyt w ośrodku leczenia uzależnień?
  • Terapia w ośrodku leczenia uzależnień
  • Dlaczego warto zdecydować się na pobyt w ośrodku leczenia uzależnień?
  • W czym możemy pomóc w Ośrodku Prometeusz?
  • Podsumowanie – pobyt w ośrodku leczenia uzależnień

Ile czeka się na przyjęcie do Ośrodka Prometeusz?

Czas oczekiwania na przyjęcie do naszego ośrodka jest minimalny – zazwyczaj wynosi od 2 do 3 dni od zgłoszenia. Nie potrzebujesz nawet skierowania od lekarza. Wystarczy, że do nas zadzwonisz, napiszesz maila, lub skontaktujesz się poprzez naszą stronę internetową lub profil na Facebooku, a od razu uzyskasz niezbędną pomoc i informacje o dalszych krokach.

Ile trwa pobyt w ośrodku leczenia uzależnień?

Długość pobytu w ośrodku uzależniona jest od wielu czynników, takich jak rodzaj i stopień uzależnienia oraz indywidualne potrzeby pacjenta. Zazwyczaj sugerowany czas trwania terapii wynosi od 4 do 8 tygodni, zgodnie z rekomendacjami PARPA i programami zatwierdzonymi przez NFZ. Jednakże, ostateczna decyzja zawsze należy do Ciebie. Nasi terapeuci opracują dla Ciebie optymalny program terapeutyczny, który wspomoże Twoją drogę do zdrowia. Dlatego też, czas trwania pobytu uzależniony jest od stopnia zaawansowania choroby oraz indywidualnego planu leczenia.

Terapia w ośrodku leczenia uzależnień

Nasz ośrodek oferuje kompleksową terapię, która rozpoczyna się od leczenia objawów odstawiennych. Następnie, w zależności od potrzeb pacjenta, prowadzona jest terapia całodobowa lub terapia dzienna. Nasze programy terapeutyczne obejmują szeroki zakres zagadnień, począwszy od zrozumienia samego uzależnienia, poprzez budowanie motywacji do trzeźwości, aż po naukę radzenia sobie z emocjami, sytuacjami kryzysowymi i presją otoczenia. Wsparcie terapeutyczne trwa również po zakończeniu terapii, dzięki regularnym sesjom terapeutycznym i grupom wsparcia. Prowadzimy również terapię nawrotów skierowaną do pacjentów, którzy doszli już w swoim życiu do okresu abstynencji, ale z różnych powodów powrócili do uzależnienia.

Dlaczego warto zdecydować się na pobyt w ośrodku leczenia uzależnień?

Pobyt w ośrodku leczenia uzależnień to czas dla samego siebie. To okres, który dedykujesz własnemu zdrowiu i dobrostanowi. To okazja do nauki trzeźwego życia i zdobywania narzędzi, które pomogą Ci odzyskać kontrolę nad własnym życiem. Decyzja o podjęciu leczenia w ośrodku może być jedną z najważniejszych i najodważniejszych, jaką kiedykolwiek podejmiesz. To szansa na nowe życie, wolne od nałogu, pełne zdrowia i możliwości. W ośrodku leczenia uzależnień nie jesteś sam – otoczony jesteś specjalistyczną opieką i wsparciem, które pomogą Ci przejść przez ten trudny, ale niezwykle obiecujący proces.

W czym możemy pomóc w Ośrodku Prometeusz?

W Ośrodku Prometeusz leczymy zarówno uzależnienia od substancji psychoaktywnych:

 jak i uzależnienia behawioralne:

Podsumowanie - pobyt w ośrodku leczenia uzależnień

Pamiętaj, że zmiana jest możliwa, a pobyt w ośrodku leczenia uzależnień może być pierwszym krokiem na drodze do odzyskania kontroli nad swoim życiem. Jeśli czujesz, że to dla Ciebie odpowiedni moment, nie wahaj się skontaktować z nami. Ośrodek Prometeusz jest gotowy, by towarzyszyć Ci w Twojej drodze ku zdrowiu i wolności od nałogu.

dwie dłoanie układające puzzle

Znajdź drogę do zdrowia
i wewnętrznej równowagi